Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feedİlişki için Üçüncü Bir Yol – Sohbet Telefonları

| Sohbet Hatları | 29 Ocak 2018

Evlilikte ideal eş var mıdır yoksa ideal eş kavramı hayalden mi ibaret? Eğer ideal eş varsa kriterleri nedir? Evlilikte iki tarafın birbirine her açıdan denk ve uyumlu olmasını beklemek doğru mu? Öncelikle ideal eşin kişinin tıpkı kendisindeki özellikleri taşıyan olarak algılanmaması gerektiğini bilmek gerekiyor. Bu yazımızda siz sevgili sohbet telefonları kullanıcıları için ideal eş başlığını ele alacağız.

Yüzde yüz uygun birini bulmak mümkün mü?

Hiç bir insan, diğerinin aynı değildir bu yüzden evlilikte iki insanın birbirine her açıdan denk ve uyumlu olmasını beklemek gerçekçi de değildir. İdeal eş, tıpkı kendisindeki özellikleri taşıyan kişi olarak algılanmamalıdır. Her insanın kendine özgü bir evlilik algısı ve bu algı çerçevesinde eşinden beklentileri, eşi olarak seçtiği insanda görmek istediği bir takım özellikler vardır. Evlilikte eşlerin evlilik algıları ve eşinde görmek istediği özellikler birbirine ne kadar uyumluysa, eşler ne kadar ortak değerlere sahiplerse o kadar ideale yakın oldukları söylenebilir. Ancak sevgili sohbet telefonları kullanıcıları eş seçiminde insanın kendisine yüzde yüz uyan birini bulması mümkün değildir. Beklenti çok yüksek olduğunda farklılıklar ortaya çıktığı zaman yaşanan hayal kırıklığı da o kadar fazla olacaktır.

Araştırmalar ikili seçenek veriyor. Razı ol ya da terk et. Çıkmaza giren ilişkilerde üçüncü bir yol var mı?

Bu bize sunulan bir seçenek değil sık yapılan düşünce yanlışlarından birdir. Kutuplaşmış, iki uçlu düşünme biçimi olaylara siyah ya da beyaz olarak bakmaya yol açar. Bu iki seçeneği sunan bir araştırma sonucu olduğunu sanmıyorum en azından ben rastlamadım. Ancak sevgili sohbet telefonları kullanıcıları çatışmalı, çıkmaza girmiş ilişkilerde çiftlerin sıklıkla bu tarz bir bakış açısına saplandığını söyleyebiliriz. İlişkilerdeki çatışmaların çözümlenebilmesi için iki tarafın da kendi bakış açılarının dışına çıkabilmeleri gerekir. Sadece kendi fikrinin doğru olduğuna inanıp ilişkide kurallar oluşturduğunuzda en basit konulardaki çatışmalar bile çözümsüz problemlere dönebilmektedir. Eşler birbirinin bakış açısını anlayabilmek için kendi fikirlerinin dışına çıkma esnekliğini gösterebildiğinde her iki tarafın da ortada bir noktada buluşabilecekleri üçüncü bir seçeneği bulabilirler.

 

 

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.